top of page

KEKOVA GÜNLÜK TURLAR

Tatil deyince akla gelen şeylerden biri de eğlencedir. Dinlenmenin yanı sıra tatilde eğlenmeyi, bütün bir yılın birikmiş yorgunluklarını gidermeyi düşünürüz. Ülkemizde yazın yoğunlaşan tatil sezonunu Kekova’da tamamlamaksa doğal bir cennetin kapılarını aralamak, tabiatın dinlendiriciliğinin yanında eğlencenin ve deniz aktivitelerinin tadını çıkarmak anlamına gelir.

Kekova’ya gittiğinizde kendinizi yapmaktan alıkoyamadığınız etkinliklerden biri de günlük tekne turlarıdır. Akdenizin görselliğinde kaybolurken denizin, kültürel birikimlerin ve eğlencenin tadına varabileceğiniz günlük tekne turları hayalinizdeki tatili hakkıyla karşılayacaktır. Günlük tekne turu bir tatil eğlencesi olmanın dışında aynı zamanda özel günlerinizi kutlayabileceğiniz, arkadaşlarınızla hoş zaman geçirebileceğiniz aktiviteler arasında geliyor.  Günlük tekne turlarının lokasyonları sizlerin görsel zevklerinize hitap edecek şekilde planlanıyor ve Kekova’nın görülmeye değer tüm koylarını, doğa güzelliklerini içine alıyor.

Antik kalıntılarıyla da ün kazanmış olan bu güzel yeri bir de denizin üstünde harika bir tekne içinden seyre dalmak ruhunuza iyi gelecek bir aktivite. Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden gelen yazlıkçılar, doğası kadar tekne gezintileriyle de ünlü olan bu yere bir kez daha gelmeden edemiyor. Teknede sunulan hizmetler ve doruklarına kadar yaşanan eğlence, deniz ve güneş tatiline daha fazla anlam yüklemenize sebep oluyor. Akdenizin tertemiz denizi ve koyları dünyanın gözdesi olmanın yanında bir terapi merkezi gibi ilgi çekmeye devam ediyor. Özellikle büyük şehirlerden gelen insanlar Kekova ve Üçağız’ın sunduğu güzellikler karşısında adeta büyüleniyor.

Üçağız’ın en ünlü tarihi dokularından biri olan Batık Kent ise her şeyiyle ilgi odağı olmuş durumda. Batık Kenti keyifle görebileceğiniz en özel yer de tabii ki deniz... Günlük tekne turuna çıktığınızda yüzlerce yıl öncesinden bugüne kalmış olan büyüleyici manzaranın tadına varabiliyor gezinizi kültürel açıdan da doyurucu olacak şekilde tamamlıyorsunuz. Elbette Kekova’daki tek antik alan burası değil; Gökkaya koyunda Istlada, Kekova’da Aperlai ve Kaleköy’de Simena da burada görebileceğiniz diğer antik alanlar. Korsan mağarası ise adıyla ürkütücü ve heyecan verici hisler uyandıran görselliğiyle insanı mest eden bir bölge. Yalnızca tekne turunda yaşayabileceğiniz bu deneyim paha biçilemez.

kekovaya_hoşgeldiniz.jpg
bottom of page