top of page

Huzurlu bir tatil arayışında olanların gelmesi gereken, masmavi koyları ve tertemiz havasıyla dünyaca ünlü Kekova Adası’na en rahat ulaşım Antalya Kaş üzerinden sağlanmaktadır. Adanın ulaşımının birazcık zor olması bölgeyi daha özel kılan bir özelliğidir. Eğer sonunda güzellik ve huzuru bulacaksanız bilin ki bu yolculuğa değecek.

Kekova Adası’na ulaşım çeşitli yollarla sağlanabilir fakat adaya en rahat ulaşım Antalya üzerinden sağlanmaktadır. Kaş Limanı’ndan Üçağız’a tekne yolculuğu ile 2,5 saatlik gidiş 2,5 saatlik dönüş gibi bir süreyi yolda geçirirsiniz. Bu 5 saatlik süre tatilciler için yorucu olabiliyor. Kendi aracınız ile Kaş yolu üzerinden 30 dakikalık bir araç yolculuğu ile Üçağız Köyü’ne ulaşabilir ve daha sonrasında adayı gezmek için tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede Üçağız’a gidiş geliş süreniz 1 saate düşmüş olur ve size kalan 4 saati adayı gezmek için harcayabilirsiniz. Bunun dışında şehir dışından gelmek isteyen tatilciler için yine en rahat yol Antalya üzerinden oluyor. 

Eğer Kekova’ya geldiyseniz ve bölgeyi tam anlamıyla gezmek görmek istiyorsanız düzenlenen tekne turları tam size göredir. Kekova’nın gözdesi tekne turları camdan zeminleri ile yüzmenin yasak olduğu alanlarda bile sizi hiçbir şeyden mahrum bırakmaz. Tertemiz koylarda sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmenizi sağlarken, suyun berraklığı sayesinde cam zeminden suyun altındaki kalıntılar ve deniz canlılarını görebilirsiniz.

Üçağız Antalya’nın Demre ilçesine bağlı küçük bir sahil köyüdür. Muhteşem manzaraları ve otantik atmosferi ile sizi büyüleyecek bir güzelliğe sahip bu yer daha tam olarak keşfedilememiştir ve bu sayede sakinliğini ve güzelliğini koruyabilmiştir. Herkesin gittiği yerlere gitmeyi ve tatilinizde kalabalıklığı sevmeyen biriyseniz burası tam size göre bir yerdir. Üçağız lüks restoranları ve barları olmayan sessiz sakin ve nefes kesici koylara sahip bir bölgedir. 

Demre Üçağız’a kadar geldiyseniz tekne turu yapmadan dönmemeniz gerekir. Üçağız Liman’ından kalkan Demre Üçağız tekne turlarımızda sizi yarım günlük veya tam günlük tekne turlarımızla adayı ve eşsiz koyları gezdirebiliriz. Günlük turlar dışında özel teknelerimizin de bulunduğu yine Demre Üçağız’dan kalkan tekne turlarımızda isterseniz gecelik veya haftalık tekneler de kiralayabilir bu sayede Kekova’nın sakin ve mavi koylarında sevdiklerinizle daha çok vakit geçirebilir, huzur dolu sabahlara uyanabilirsiniz. 

Kekova tekne turlarımızda yüzmeyi sevenlerin çok eğleneceği Akvaryum Koyu, Likyalıların tekne yapımında kullandıkları bilinene Tersane koyu, suların altında kalmış olan Batık Şehir ve daha birçok berrak koyların tadına doyabilir ve tarihini keşfedebilirsiniz. Batık Şehirde yüzmek isteyenler için belirli bölgelerde izin veriliyor fakat Kekova turu ile katıldığınız teknelerde teknenin altı cam olduğu için koyun berraklığı sayesinde sular altında kalmış olan kalıntıları daha rahat görebilirsiniz.

photo5807765949040933055.jpg
bottom of page