photo5807765949040933166.jpg
Shadow on Concrete Wall

kekova-sailing ile Güvenli Seyahat

Seyahat Uzmanları

kekova paylaşımlı turlar kekova çevresinde olmaktadır fazla kalabalık olmayan turumuz 10:30 da kekova iskelesinden ayrılır ilk olarak avaryum koyunda 30-40 dk yüzme molası verir,daha sonra tersehane koyuna doğru yola çıkan teknemiz buradada 30-40 mola verdikten sonra batık kente doğru yola çıkar batık kenti tekneden görüyoruz burda  durmak yasak resim alıyoruz daha sonra korsan mağrasında resim alıyoruz  ve daha sonra gökkaya koyunda yemek için mola veriyoruz.daha sonra burç koyu veya başka uygun bir koyda bir yüzme molası daha veriyoruz ve kale köy simenaya doğru yola çıkıyoruz kale köyde 1 saat civarı mola verdikten sonra yüzme molası için dümen kırıyoruz ve adalar arası veya daha uygun bir koyda yüzme molası için duruyoruz.
bazı koylarda ikramlarımız oluyor..
rotamamız hava şarlarına ve doluluk oranına göre farklılık gösterebilir.

Kekova Paylaşımlı Turlar
Türkiye’nin en gizemli ve bir o kadar da otantik bölgelerinden biri olan Batık Şehir Kekova’da harika bir seyahate hazır olun. Kekova paylaşımlı turları sayesinde bu büyülü doğa harikasında saatlerce sevdikleriniz ile birlikte bu bölgenin doğa ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Akdeniz bölgesinin en çok dikkat çeken yerlerinden biri olan Kekova bölgesinin birbirinde güzel Üçağız, Kaleköy (Simena), Kekova Adası yerlerini Kekova Paylaşımlı Turlar ile mutlaka görmeli ve “Yaşıyorken Yap” listenizin ilk sırasına eklemelisiniz. Neden mi? İşte sebeplerini sizler için derledik, hadi başlayalım.
Kekova Bölgesinin Konumu 
Akdeniz’in deyim yerinde ise incisi Antalya’nın, Demre ilçesi sınırlarında yer alan Kekova Bölgesi, Kaş ile Demre Üçağız Köyü ve Kaleköy yakınlarında yer alır. Denize nazır bir bölgede bulunan Kekova Bölgesi bir set şeklinde köylerin ön kısımlarında bulunur. Batık Şehir olarak adlandırılan bu doğa harikası Kekova Bölgesi bölgeye de aynı ismin verilmesine öncülük etmiştir, burası esasında Kekova Paylaşımlı Turlar ile ziyaret edilen Kekova Adasını merkez alır. 
Kekova Paylaşımlı Turlar ile Doğa Gezileri
Tarihi ve doğal güzelliği ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret noktalarından biri olan Kekova Bölgesine sizler de kolaylıkla seyahat edebilir ve bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz. Kekova Paylaşımlı Turların sizlere sunduğu birçok ayrıcalıklar ile hem doyasıya eğlenebilir hem yüzebilir hem de tarihin gizemli batık kentini keşfedebilirsiniz. Kekova Paylaşımlı Turun sizlere sunacağı başlıca ayrıcalıkları şu şekilde sıralamak mümkün:
Akvaryum koyu turu
Batık kent keşfi
Hamidiye koyu turları
Tersane koyu turu
Korsan mağarası gezisi
Gökkaya koyu turu
Hamidiye koyu turu
Kale köy (Simena) turu
Adalar arası koyu turu
Ve bunlarla birlikte 6 çesit yemek, çay, bisküvi, meyve ikramı ile doyasıya tadını çıkaracağınız bir Kekova Adası Turu sizleri bekliyor.
Kekova Üçağız Tekne Turu
Kimilerine göre Kekova Köyü olarak da adlandırılan yer aslında Kekova Üçağız (Theimussa) bölgesidir. Küçük bir köy havasında olmasına rağmen oldukça popüler olan bu bölge Theimussa Antik Kenti olarak bölgeye ün salmış ve böylelikle Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanında buraya yıl boyunca ziyaretçiler akın ederler. Bu yüzden bölgede Kekova Üçağız Tekne Turları

kekova hamam.jpg
kekova camlı tekne